El Falına Bak

EL FALI
Eldeki çizgilerden kişinin geleceği okuma işidir. El falı, en eski fal şekillerinden biridir. 3000 yıl önceki Hint kaynaklarından Vedalarda yer almaktadır. Ayrıca Aristo’nun bundan söz ettiği ve Orta Çağ el yazılarında örnekleri bulunduğu da söylenmektedir. El falında genellikle avuç içi ön plandadır ama aslında elin tamamını ve hatta tırnakları bile kapsar. El falındaki yorum da şu hususlara ve noktalara dayanır:

Elin şekli : Konik el, sivri el, ıspatula şeklindeki el.

Parmaklar : İşaret parmağı, orta parmak, yüzük parmağı, serçe parmağı, baş parmak.

Özellikler : Parmaklar, düz ve normal uzunlukta parmak, öne doğru çıkan parmak, öbür parmakların arkasında düşen parmak, kısa parmak, fazla uzun parmak, sivri parmak, dört köşeli parmak şeklinde sınıflandırılmaktadır.

Eldeki tepeler : Eldeki yüksek yerler, girinti ve çıkıntılar Jüpiter, Satürn, Apollon, Merkür, Merih, Ay ve Venüs tepesi şeklinde adlandırılmaktadır.

Çizgiler : Hayat, akıl, kalp, kader, yıldızlar, haçlar, üçgenler şeklinde çizgiler değerlendirilmektedir. Bu şekillere ve çizgilere göre de insanın hayatı ve geleceği hakkında birtakım şeyler söylenmektedir.  • Sayfalar

  • sayaç